Biokominki

Biokominki

Biokominki nie wymagają żadnych kosztownych inwestycji budowlanych. Niepotrzebne są przwody kominowe, ponieważ biokominki nie wydzielają żadnych spalin, sadzy itp.. Ich montaż ogranicza się jedynie do zawieszenia na ścianie lub postawienia w dogodnym miejscu w domu. Trzeba tylko pamiętać o odległościach bezpiecznych. Można również, jeśli dany mo...

Biokominki nie wymagają żadnych kosztownych inwestycji budowlanych. Niepotrzebne są przwody kominowe, ponieważ biokominki nie wydzielają żadnych spalin, sadzy itp.. Ich montaż ogranicza się jedynie do zawieszenia na ścianie lub postawienia w dogodnym miejscu w domu. Trzeba tylko pamiętać o odległościach bezpiecznych. Można również, jeśli dany model jest do tego przystosowany, biokominek zamontować we wnęce lub stworzyć indywidualną zabudowę, na przykład z płyt gipsowo-kartonowych. Biokominek jest świetną alternatywą w pomieszczeniach, gdzie nie ma możliwości zainstalowania tradycyjnego kominka opalanego drewnem, a jest chęć cieszenia się widokiem żywego ognia.

 

Coraz większą popularnością w naszym kraju cieszą się biokominki. Rozwiązanie to, już w momencie zapoznania się ze specyfiką tegoż urządzenia grzewczego, nasuwa wiele pozytywnych skojarzeń. Różnorodność pod względem wizualnym, jaką przedstawia sobą oferta zawierająca biokominki jest bardzo duża. Do wyboru oddajemy Państwu urządzenie skonstruowane w orientacji poziomej lub pionowej. Możemy zakupić produkt z obudową lub sam wkład. Ciekawym rozwiązaniem jeśli brać pod uwagę designe, który posiadają biokominki, jest ich zminiaturyzowana wersja – biopaleniska (wyśmienicie zaprojektowane dla tych, którzy do swojego wnętrza pragną jedynie wprowadzić niewielki akcent ognia, a nie całe ognisko).

 

Także rozpiętość cenowa tego typu urządzeń grzewczych jest bardzo satysfakcjonująca, zwłaszcza, że najmniejsza cena jaką tu Państwo uświadczą jest kilkakrotnie razy niższa niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnego kominka. Biokominki cieszą się coraz większą popularnością również ze względu na fakt, iż są bardzo proste w montażu, a tym bardziej w codziennym użytkowaniu. Jeśli przyjrzą się Państwo uważniej ofercie przez nas proponowanej, to w przypadku tychże urządzeń grzewczych wystarczy dolewanie odpowiedniego paliwa do paleniska, by cieszyć się pięknym ogniem przez wiele godzin. Niektóre modele zaopatrzone są także w zbiornik na olejek zapachowy lub automatyczną zapalarkę paleniska. Zapraszamy do naszych sklepów Kominki Rudny w Poznaniu.

Więcej
Jest 167 produktów.

Podkategorie

 • Biokominki NordBio

  Wysokiej jakości biokominki norweskiej firmy NordBio są doskonałą alternatywą dla tradycyjnego kominka. Modele NordBio przystosowane są do montażu we wnęce z indywidualną zabudową. Istnieje również możliwość zawieszenia biokominków NordBio na ścianie.

 • Biokominki Ruby Fires

  Znalezione obrazy dla zapytania ruby fires logo

  Firma RubyFires od kilkunastu lat jest czołowym producentem biokominków i kominków elektrycznych wyróżniających się przede wszystkim: bezpieczeństwem użytkowania, wysoką jakością wykonania oraz szeroka gamą oferowanych produktów. Obudowy obu typów kominków są często takie same, czyli większość wzorów biokominków ma swoje odpowiedniki w modelach kominków elektrycznych (wkład bioetanolowy jest w nich zastąpiony wkładem elektrycznym).

 • Wkłady biokominkowe...

  Znalezione obrazy dla zapytania ruby fires logo

  Wkłady biokominkowe, tak jak wszystkie produkty firmy RubyFires są precyzyjnie wykonane z najlepszych materiałów dzięki czemu charakteryzują się bardzo wysoką jakością. Wyposażone są w specjalne ceramiczne biopalenisko, które zapewnia bezpieczeństwo oraz równomierne spalanie bioetanolu. Dzięki możliwości stworzenia indywidualnej zabudowy do wkładów biokominkowych w dużym stopniu odzwierciedlają one tradycyjne kominki.

 • Biopaleniska Ruby Fires

  Znalezione obrazy dla zapytania ruby fires logo

  Biopaleniska firmy RubyFires to produkty dedykowane do indywidualnej zabudowy. Są to najbezpieczniejsze rozwiązania na rynku posiadające wewnętrzne wkłady ceramiczne zabezpieczające przed wylaniem się paliwa nawet przy przechyleniu lub przewróceniu biokominka, zapewniając równomierne bezzapachowe spalanie. Te opatentowane modele spełniają wszystkie normy Europejskie odnośnie bezpieczeństwa użytkowania i emisji produktów spalania (certyfikat TÜV ID 24293, certyfikat ET 324 2009 C1).

 • Biokominki...

  Znalezione obrazy dla zapytania kratki logo

 • Biokominki wiszące Kratki

  Znalezione obrazy dla zapytania kratki logo

 • Biokominki portalowe...

  Znalezione obrazy dla zapytania kratki logo

 • Biokominki Spartherm

  Firma Spartherm kładzie duży nacisk na design i jakość na najwyższym poziomie. Jako jeden z liderów rynku europejskiego  w technologii spalania, by spełnić Państwa marzenia rozwija nowe idee i technologie. Kominek na bioetanol Ebio-Fire jest kontynuacją tej tradycji.

na stronę
Pokazuje 1 - 12 z 167 elementów
 • 2 790,00 zł W magazynie

  Model Cuneo to mobilny biokominek wyróżniający się nowoczesnym wyglądem, wysoką jakością wykonania. Model pochodzi z kolekcji Indoor/Outdoor i może być używany również na tarasie, balkonie, w ogrodzie (zestaw zawiera pokrowiec). Obudowa wykonana jest z Betonlook (połączenie materiału syntetycznego i kamienia) imitującego wygląd betonu, lekka i dostępna w...

  2 790,00 zł
  W magazynie
 • 2 890,00 zł W magazynie

  Model Goya  to wiszący biokominek wyróżniający się nowoczesnym wyglądem, prostym montażem i obsługą. Idealny do niewielkich pomieszczeń. Obudowa wykonana jest z wysokogatunkowej płyty MDF, dostępna w kolorze białym, srebrnym połączona z czarnym stalowym wkładem lakierowanym żaroodporna farbą, posiadającym z tyłu izolację termiczną zabezpieczającą ścianę.

  2 890,00 zł
  W magazynie
 • 4 090,00 zł W magazynie

  Model Cilo (Silo) to mobilny biokominek wyróżniający się surowym nowoczesnym wyglądem. Model ten został zbudowany we współpracy z projektantem Hansem Daalderem. Pełną mobilność zapewniają wbudowane rolki. Obudowa wykonana jest ze stali lakierowanej proszkowo żaroodporną farbą na kolor czarny.

  4 090,00 zł
  W magazynie
 • 4 190,00 zł W magazynie

  Model Quero to wiszący biokominek wyróżniający się nowoczesnym wyglądem oraz łatwym montażem. Quero powstał przy współpracy RubyFires  z  projektantem Hansem Daalderem. Obudowa paleniska wykonana jest ze stali lakierowanej na czarno, dostępna z blatem pionowym w kolorze: inox, czarnym, cortensteel (pordzewiałym). Istnieje możliwość regulacji wysokości...

  4 190,00 zł
  W magazynie
 • 4 670,00 zł W magazynie

  Model Lasize to mobilny biokominek wyróżniający się nowoczesnym wyglądem oraz łatwym przemieszczaniem w dowolne miejsce w domu, które zapewniają wbudowane rolki. Dolna część biokominka może służyć jako mobilna szafka. Obudowa wykonana jest z wysokogatunkowej płyty MDF, dostępna w kolorze: białym, srebrnym połączona z czarnym stalowym wkładem lakierowanym...

  4 670,00 zł
  W magazynie
 • 4 590,00 zł W magazynie

  Model Milano to biokominek wyróżniający się surowym nowoczesnym wyglądem. Pochodzi z kolekcji Indoor/Outdoor i może być używany na tarasie, balkonie, w ogrodzie. Obudowa wykonana jest z Betonlook (połączenie materiału syntetycznego i kamienia) imitującego wygląd betonu.

  4 590,00 zł
  W magazynie
 • 5 190,00 zł W magazynie

  Model Umbria to nowoczesny wiszący biokominek wyróżniający się niepowtarzalnym wyglądem i prostym montażem. Obudowa wykonana jest z wysokogatunkowej płyty MDF, dostępna w kolorze białym, połączona z czarnym stalowym wkładem lakierowanym żaroodporna farbą, posiadającym z tyłu izolację termiczną zabezpieczającą ścianę.

  5 190,00 zł
  W magazynie
 • 4 780,00 zł W magazynie

  Model Atri to wiszący/wolnostojący biokominek wyróżniający się nowoczesnym kształetem i tworzący długą linię ognia. Powstał w wyniku współpracy RubyFires z firmą Studio Mango. Obudowa wykonana jest z aluminium i dostępna w kolorach srebrny, czarny w wersji: zawieszanej (ściana tylnia czarna) lub wolnostojącej (w komplecie z nóżkami).

  4 780,00 zł
  W magazynie
 • 6 090,00 zł W magazynie

  Model Nuoro to biokominek wyróżniający się surowym nowoczesnym wyglądem. Pochodzi z kolekcji Indoor/Outdoor i może być używany również na tarasie, balkonie, w ogrodzie. Obudowa wykonana jest z Betonlook (połączenie materiału syntetycznego i kamienia) imitującego wygląd betonu.

  6 090,00 zł
  W magazynie
 • 9 780,00 zł W magazynie

  Model Louis firmy RubyFires to portalowy biokominek wyróżniający się klasycznym wyglądem. Na zdjęciu widoczny w kolorze C02 z akcesoryjnym zestawem Polan 6 mini i efektem żarzenia.

  9 780,00 zł
  W magazynie
 • 10 480,00 zł W magazynie

  Model Ambiance to duży nowoczesny biokominek w kształcie filaru. Obudowa wykonana jest z lakierowanej wysokogatunkowej płyty MDF w kolorze białym. Dostępna w wersji dostawianej do ściany lub dwustronnej dedykowanej do montażu na środku pomieszczenia.

  10 480,00 zł
  W magazynie
 • 1 940,00 zł W magazynie

  Biopalenisko RubyFires mini 4114B to produkt dedykowany do indywidualnej zabudowy. Obudowa biopaleniska wykonana jest ze stali nierdzewnej lakierowanej żaroodporną farbą na kolor czarny. Palenisko ma pojemnośc 1 litra - czas palenia przy jednorazowym napełnieniu to ok. 3 godziny.

  1 940,00 zł
  W magazynie
Pokazuje 1 - 12 z 167 elementów