Unico

Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym Unico

Wkład kominkowy z płaszczem wodnym to rozwiązanie odpowiednie dla osób chcących zmniejszyć swoje wydatki na ogrzewanie. Zastosowana w nich technologia płaszcza wodnego, wykorzystuje ciepło które daje nam kominek, podgrzewając wodę i przekierowując je na użytek centralnego ogrzewania. Z racji sezonowości okresu wykorzystywania kominka, wkłady kom...

Wkład kominkowy z płaszczem wodnym to rozwiązanie odpowiednie dla osób chcących zmniejszyć swoje wydatki na ogrzewanie. Zastosowana w nich technologia płaszcza wodnego, wykorzystuje ciepło które daje nam kominek, podgrzewając wodę i przekierowując je na użytek centralnego ogrzewania. Z racji sezonowości okresu wykorzystywania kominka, wkłady kominkowe z płaszczem wodnym muszą współpracować z innym źródłem ciepła – jest to zresztą wymagane prawnie. Dlatego też na wkład kominkowy z płaszczem wodnym powinniśmy zdecydować się już przy fazie projektowania domu, lub przed generalnym remontem.
W tym dziale znajdą Państwo naszą ofertę wkładów kominkowych z płaszczem wodnym. Polecamy szczególnie wkłady z serii Nemo – w których powietrze dostarczane jest przez specjalny system kanałów doprowadzających, oraz wkłady kominkowe z płaszczem wodnym z serii Neptun – klasyczne paleniska rusztowe, czyli takie w których powietrze dostarczane jest przez umieszczony w centralnej części kominka popielnik.
Wkład z płaszczem wodnym pomoże w ekonomicznym dogrzaniu naszego domu. W odróżnieniu od klasycznych wkładów, generowane przez kominek ciepło nie ulatuje wraz z dymem, a wykorzystywane jest do wspomożenia pracy instalacji cieplnej. Z racji tego że niemalże cała powierzchnia otaczająca wkład to tzw. „płaszcz”, w pełni wykorzystuje się uzyskiwane przez kominek ciepło, nie tylko do ogrzania pokoju w którym się on znajduje, ale także wszystkich innych pomieszczeń. Przykładowo – w sezonie grzewczym, rozpalenie kominka na parę godzin potrafi zmniejszyć koszty ogrzewania domu gazem o około 30%. Wkłady tego rodzaju wymagają specjalnej instalacji i zazwyczaj kosztują więcej. Kiedy jednak planujemy projekt domu energooszczędnego, to wkład, wraz z panelami słonecznymi i nowoczesnym piecem CO, potrafią trwale zmniejszyć koszty ogrzewania domu.

Więcej
W tej kategorii nie ma produktów.

Podkategorie

  • Wkłady kominkowe z...

    Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym renomowanej firmy Unico z frontową płaską szybą.

  • Wkłady kominkowe z...

    Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym renomowanej firmy Unico z lewym, prawym oraz obu stronnie bocznym przeszkleniem z lub bez szprosa.

  • Wkłady kominkowe vis a...

    Wkłady kominkowe z płaszczem wodnym renomowanej firmy Unico z podwójnym przeszkleniem vis a vis (tunel).